Překoná AI Tomáše Baťu?

Existuje asi 58 důvodů, proč to nedělat TEĎ.
Znám 59 důvodů, proč to udělat HNED.

Tomáš Baťa věděl, proč se vyplatí investovat do vzdělání. Jak by asi uvedl do praxe svá motta pomocí umělé inteligence? Mám pro vás tři tipy, které stojí za to prověřit.

1. Lidem myšlení, strojům dřinu.

Produktivitu ve firmě zvýšíte tak, že se zbavíte rutinní práce. Řada personalistek tvrdí, že z důvodu obrovské personální administrativy nemá na business partnering a rozvoj čas. Co s tím? Zkuste využít Chat GPT, pomocí nějž vytvoříte jednoduchý chatbot, který zodpoví zaměstnancům běžné otázky. Tímto způsobem ušetříte čas, který byste jinak strávili opakovaným vysvětlováním stejných informací.

Příklad:

Zaměstnanec se ptá: „Jak mohu požádat o dovolenou?“
Chatbot odpovídá: „Zdravím. Pro žádost o dovolenou použijte interní systém, který najdete v páté záložce DOVOLENÁ. Vyplňte formulář XYZ, po vyplnění stiskněte tlačítko Odeslat. Pokud máte další otázky, dejte mi vědět.“

2. Neříkej mi, že to nejde – řekni mi, že to neumíš.

Dodržování regulací a standardů může být pro některé náročná disciplína. Při studiu komplikovaných nařízení a novinek (např. EU směrnic) postupujte od jednoduchého ke složitějšímu.

Příklad:

Máte složitý text, který vysvětluje problematiku ESG. Zadejte jej do Chatu GPT a napište následující prompt: Níže uvedený text mi prosím vysvětli jako desetiletému dítěti. Senta Čermáková, specialistka na AI, nazývá tento způsob strategie BLBKA. Vážně funguje.

3. Náš zákazník, náš pán

Potřebujete se přizpůsobit měnícím se podmínkám? Zaměřte se na personalizované doporučování produktů pomocí algoritmů strojového učení.

Příklad:

Každý týden rozesíláte stejný emailing. Odezva na něj je čím dál tím menší. Využijte strojového učení a lépe reagujte na změny v chování zákazníků.

Pořád si myslíte, že vhodný čas pro vzdělávání neexistuje?