9 tipů, jak být kreativní ve firmě

Fantastické nápady na počkání? Můžete je mít i vy, stačí začít pořádně pracovat na své kreativitě. Být originální s sebou totiž nese hned několik výhod: odliší vás od konkurence, posílí váš tým, podpoří inovace a zlepší atmosféru na pracovišti. Tak proč to nezkusit?

  1. Sdílejte nápady. Komunikujte otevřeně. Pravidelně se setkávejte a diskutujte o svých nápadech. Někomu se víc osvědčují osobní meetingy, jinému online platforma.
  1. Inovujte. Buďte otevření inovacím. Přicházejte s náměty a motivujte k tomu i své zaměstnance. Nejlepší vize proměňte ve skutečnost. Co takhle zřídit inovační tým?
  1. Buďte jeden tým. Otevřené vztahy na pracovišti podporují výměnu nápadů. Teambuilding, workshop nebo společný projekt vám pomůže posílit váš tým.
  1. Poskytujte feedback. Konstruktivní zpětná vazba podnítí růst a rozvoj vašich zaměstnanců a zároveň jim ukáže, že si jejich myšlenek a nápadů vážíte.
  1. Experimentujte. Vnímejte nové přístupy, buďte flexibilní a otevření. Nebojte se experimentovat v životě, ani se svými myšlenkami. Kdo nezkusí, nic nemá.
  1. Inspirujte se. Školení, workshopy nebo konference jsou ideální příležitostí, jak získat nové nápady a inspiraci. Investujte do vzdělávání, vyplatí se to.
  1. Pracujte na sobě. Mentoring je důležitý nejen pro vás, ale i pro vaše zaměstnance. Rozšiřujte jejich dovednosti pomocí koučů a podporujte jejich vzájemnou spolupráci.
  1. Kreativní prostředí. Barevné stěny, relaxační zóny nebo specifický design kanceláře vám pomohou vytvořit na pracovišti kreativní prostředí, které podpoří invenci.
  1. Nezapomeňte na zábavu. Rádi si hrajete? Vzhůru do toho! Zařaďte do pracovního prostředí zábavné aktivity, které povzbudí kreativitu. Může to být brainstormingová seance nebo herní pauzy.