Menu
A+ A A-

Aktuální trendy

Změny řízení společnosti v době digitální

Při změnových projektech zasahujících do řízení společností se jako poradenská firma dříve či později setkáme s vymezením kompetencí a oblasti rozhodování jednotlivých řídících členů. Zjednodušeně řečeno, „toto je můj dvorek, tady rozhoduji já“. Zvláště pak nabývá na významu určení hranic dotyčného dvorku a nutná „přes dvorková“ spolupráce ve chvíli, kdy se činnosti na dvorcích překrývají či případně přímo ovlivňují. Toto dvorkové podobenství platí i v době digitální. Co se s příchodem digitalizace mění, je nutnost rušení hranic a možnosti těsného provázání činností, takže defacto není viditelná žádná hranice či sféra „mého“ vlivu.


Doposud jsme se jako manažeři neshodli na tom, co je v řízení společností to nejdůležitější, co je základním kamenem řízení. Jsou to lidé, přesná čísla a údaje nebo tvůrčí invence? V rámci pohledu digitální doby je to dle mého sdílení a spolupráce managmentu na úspěchu společnosti. Současná doba digitální nám k tomu dává nové nástroje a bourá pomyslné překážky a výmluvy o údajné složitosti či chybovosti. Bez on-line sdílených dat s návazností na automatické vyhodnocování údajů je dnešní řízení společností vystaveno těžce řešitelnému úkolu, jak zajistit požadavky na stále rychlejší dodávky a obslužnost zákazníků. Popřípadě rovnici, jak snižovat náklady ve světě zvyšujících se mezd a požadavků zaměstnanců.

Je známo množství postupů, jak nastavit cíle pro managment a podřízených složek. Jak komunikovat a řešit problémy. Nicméně právě digitální nástroje ve spojení s Integrovaným systémem řízení (IPB/ ES&OP) by mohly být i pro Vaši společnost východiskem k získání evoluční výhody a dobrým základem pro celkový přechod k digitální budoucnosti. Pro tuto chvíli pominu technickou stránku možných nástrojů a budu se věnovat jen aspektu významu a nastavení integrovaného systému řízení.

Zjednodušeně je tento systém zaměřen na výkonné propojení firemních procesů napříč Vaší společností. Jde o metodiku procesu sales & operations planning a její vztah k integrovanému systému řízení v rámci štíhlé řídící struktury společnosti. V rámci tohoto přístupu se nezaměřujete na rozpočtový proces a následné kroky. Místo toho nastavíte proces kontinuální revize činností, čímž získáte schopnost adaptace pro řešení komplexních situací. Přecházíte jako management od řízení na základě sestaveného plánu (výsledek minulého roku versus zvýšení prodeje o x %) k realistickému plánu, kde jsou zahrnuty provozní a finanční aspekty, údaje a predikce trhu s vašimi výrobky. Výše zmíněná kontinuální revize všech řídících procesů následně zaručuje schopnost rychlé změny na základě požadavků zákazníka. Přímé propojení zákazníka s Vašimi prodejními systémy se nestává noční můrou výroby a logistiky, finanční plánování se nehroutí pod změnou vývoje objednávek. Systém integrovaného řízení elasticky kopíruje vývoj a umožňuje bez výkyvů reagovat na změnu situace.

Digitalizace společností, tak nemění jen softwarové nástroje, ale mění náš komplexní přístup k řízení. Sféry vlivu mizí a jsou nahrazeny živým organizmem, jehož schopnost rychlého vývoje určuje výsledek jeho přežití. Pokud Vás Integrovaný systém řízení (IPB/ ES&OP) zaujal, níže uvedený odkaz Vás navede na místo, kde je možné získat více informací.

Jaroslav Škývara, jednatel společnosti CE-PA, spol. s r.o.

 

Seminář Sales & Operations Planning Process (nebo také integrovaný systém řízení)

Další informace

 • Doba čtení 5
Číst dál...

Hledáte fakticky skvělou stáž?

+ Získáš faktické a praktické zkušenosti z reálné firmy.

+ Ve škole ti budou závidět a ptát se jak ses k nám dostal/a.

+ Mega benefity nemáme, ale je s námi mega sranda. Fakt.

+ Budeme tě oslovovat jménem.

+ Fakticky když budeš chtít, můžeš nám tykat.

+ Vždycky ti uvaříme fakt dobré kafe a poplácáme tě po zádech.

+ Máš to zadarmo! Ale co bys pro své vzdělání neudělal/a :)

+++ Těšíme se na Tebe!

Naše společnost CE-PA, spol. s r.o. zajišťuje poradenské a vzdělávací služby v oblasti vnitrofiremních procesů, managementu, výroby, obchodu a firemní strategie.

Poradenské i vzdělávací aktivity realizujeme u klientů v Čechách i na Moravě.

Přidejte se k nám!

Co Vás čeká?

 • aktualizace databáze kontaktů
 • spolupráce na realizaci projektů
 • administrace projektů
 • rešerše na zadaná témata
 • příprava textů dle potřeby
 • spolupráce na přípravě akcí pro veřejnost
 • spolupráce s kolegyněmi

Co od Vás očekáváme my?

 • výborný mluvený a písemný projev v češtině
 • proaktivní přístup, spolehlivost a důslednost
 • smysl pro práci v týmu
 • smysl pro humor :)

Co nabízíme?

 • dynamickou, kreativní a smysluplnou práci
 • možnost profesního růstu, odborného rozvoje a vzdělávání
 • možnost podílet se na směřování firmy
 • jedná se o neplacenou stáž v zajímavém pracovním prostředí soukromé firmy a přátelského týmu

A jak na to?

Podmínkou pro zařazení do výběrového řízení je předložení následujícího:

 • strukturovaný CV v češtině
 • motivační dopis na 1 stránku

Zájemce prosíme o zaslání životopisu a motivačního dopisu na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do pole předmět uveďte „Stáž“).

Adresa stáže: CE-PA, spol. s r.o., Vavrečkova 5262, 23. budova, Zlín, 760 01

Další informace

 • Doba čtení 5
Číst dál...

Proč všichni chtějí školení v Excelu?

 • Chcete zvládnout více práce za méně času?
 • Je pro Vás důležitý bezchybný výsledek?
 • Potřebujete automatizovat výpočty?
 • Váš informační systém není zatím schopen vygenerovat a uspořádat potřebná data?

V Excelu opravdu nejde jen o vytváření tabulek a pohledných grafů. Program splňuje požadavky i mnohem náročnějšího firemního prostředí.

Mezi nesporné výhody jeho používání patří:
Úspora času
Efektivita práce
Nezbytnost
Win-win

Co konkrétně umí Excel?

Základní i komplexní matematické funkce, které si nemusíte pamatovat
Jednoduchou organizaci dat
Analýzu dat a tvorbu predikcí
Kreativní lidé jej mohou využít pro tvorbu a úpravu pixelových obrázků
Řešit problémy organizovaným způsobem
Rychlé a přehledné zobrazení dat

Proč používat Excel?

o Rychlost zpracování jednotlivých úkolů
o Rozsah využívaných funkcí
o Poměr cena / výkon
o Velké množství manuálů díky celosvětovému rozšíření a délce jeho trvání
Proč tedy umět Excel?
Program Vás může zprvu mírně vylekat, když mu ale dáte šanci, uvidíte, že Vám pomůže dělat věci opravdu jednoduše. Budete se v práci cítit lépe, protože všední opakované úkony zvládnete rychleji a efektivněji.

Proč právě od nás?
+ Umíme to v pohodě a jednoduše
+ Excel naučíme opravdu každého
+ 100% srozumitelnost výkladu
+ Máme dlouholeté zkušenosti
+ Školíme česky i anglicky
+ Učíme na praktických příkladech
+ Maximálně 10 účastníků / 1 skupina

 

Máte zájem o kurz pro firmu? --> Easy Excel

Máte zájem o kurz pro Vás osobně? --> Excelentní kurz

 

Další informace

 • Doba čtení 5
Číst dál...

4. průmyslová revoluce je tady

Jste dobře připraveni na změnu?

Průmysl 4.0 se dnes promítá do širokého spektra odvětví a zahrnuje množství faktorů, které ovlivňují vývoj firem po celém světě. Z pozice poradenské společnosti, která se zabývá převážně průmyslovým inženýrstvím a výrobou, jsme vytvořili model Průmyslu 4.0 jak jej vnímáme my ve společnosti Ce-Pa.

TECHNOLOGIE

Dostupnost a výkonnost technologií, zejména internetu, příslušného hardware a software, nových materiálů, robotizace a umělé inteligence nastoluje předpoklady k naprosto zásadním inovacím.

INOVACE

Přestává existovat tady a tam, žijeme už nyní v globální síti. Síti plné dat, která je obtížné zpracovat, porozumět jim a řídit se jimi. Avšak ten, kdo je inovativní, kreativní a dokáže využít všech informací a technologických výdobytků, je schopen tvořit trendy a měnit společnost od základu.

LIDÉ

Společnost jsou lidé. Lidé individuální, různých schopností, zkušeností, znalostí, potřeb a ambicí. Zatímco technické inovace, nové materiály a změněné procesy se rozvíjí stále rychleji, lidské potřeby zůstávají stále velmi podobné.

ZELENÁ EKONOMIKA

Potřebujeme zajistit svou bezpečnost – bezpečné obydlí, přístup k potravě, zdravému životnímu prostředí. Potřebujeme být součásti lidské společnosti, ve které se vyznáme. Dosáhnout úspěchu a uznání a předat své know-how, jako součást lidské kultury, následujícím pokolením. Toužíme po vyvážené „zelené“ ekonomice, která naplní naše hmotné i duševní potřeby.

VÝVOJ

Nemáme křišťálovou kouli a nevíme, co bude přesně za pět nebo padesát let. Víme však, že dochází k zásadním změnám a víme, že jsme to my, kdo můžeme, budeme-li chtít, svou budoucnost ovlivnit.

Proto přicházíme s platformou určenou pro lidi, kteří „chtějí“ nestát na místě. Máme ambici dát dohromady lidi, kteří vlastní a vedou firmy menší a střední velikosti a spojit je s lidmi, které by za normálních okolností možná nepotkali.

Jde o lidi a firmy, které se nějakým způsobem angažují v oblastech, které považujeme ve 4. průmyslové revoluci za klíčové.

Podrobné informace o celém projektu Firma 4.0 najdete ZDE

 

Další informace

 • Doba čtení 5
Číst dál...

Změny řízení společnosti v době digitáln...

Při změnových projektech zasahujících do řízení společností se jako poradenská firma dříve či později setkáme s vymezením kompetencí a oblasti rozhodování jednotlivých řídících členů. Zjednodušeně řečeno, „toto je můj dvorek, tady rozhoduji já“. Zvláště pak nabývá na významu určení hranic dotyčného dvorku a nutná „přes dvorková“ spolupráce ve chvíli, kdy...[...]

Hledáte fakticky skvělou stáž?

+ Získáš faktické a praktické zkušenosti z reálné firmy. + Ve škole ti budou závidět a ptát se jak ses k nám dostal/a. + Mega benefity nemáme, ale je s námi mega sranda. Fakt. + Budeme tě oslovovat jménem. + Fakticky když budeš chtít, můžeš nám tykat. + Vždycky ti uvaříme fakt dobré kafe a...[...]

Proč všichni chtějí školení v Excelu?

Chcete zvládnout více práce za méně času? Je pro Vás důležitý bezchybný výsledek? Potřebujete automatizovat výpočty? Váš informační systém není zatím schopen vygenerovat a uspořádat potřebná data? V Excelu opravdu nejde jen o vytváření tabulek a pohledných grafů. Program splňuje požadavky i mnohem náročnějšího firemního prostředí. Mezi nesporné výhody jeho používání patří:Úspora časuEfektivita práceNezbytnostWin-win Co konkrétně...[...]

4. průmyslová revoluce je tady

Jste dobře připraveni na změnu? Průmysl 4.0 se dnes promítá do širokého spektra odvětví a zahrnuje množství faktorů, které ovlivňují vývoj firem po celém světě. Z pozice poradenské společnosti, která se zabývá převážně průmyslovým inženýrstvím a výrobou, jsme vytvořili model Průmyslu 4.0 jak jej vnímáme my ve společnosti Ce-Pa. TECHNOLOGIE Dostupnost a výkonnost technologií...[...]

Vzdělávací plán jako nezbytná součást ka...

Dnešní doba vyžaduje, aby se firma starala o rozvoj a další vzdělávání svých zaměstnanců. Investice do tréninků a vzdělávání se jí tak vrátí v podobě zvýšené produktivity práce zaměstnanců, využití nových informací a znalostí a větší motivací zaměstnance spolupracovat na inovacích. Vzdělávání jako benefit Vzdělávání zaměstnance však není vždy zaměřeno jen na...[...]

Diversity management součástí strategie ...

Úspěšní lidé netvoří pouze homogenní skupinu. Patří k nim muži, ženy, mladí i staří, lidé různého původu, barvy pleti, náboženského vyznání či sexuální orientace. Vytvářením různorodých týmů a respektování osobní i kulturní odlišnosti vede k úspěchu. Pojem Diversity můžeme volně do češtiny přeložit jako různorodost. Původní anglický pojem diversity má ovšem...[...]

Jak být dobrým personalistou...

Práce personalisty bývá často podceňována a lidem zvenčí se může zdát, že se jedná pouze o administraci při náboru nových zaměstnanců. Pravdou však je, že personalista ovlivňuje často chod a směr celé společnosti. Na nich nejčastěji záleží, jak kvalitní zaměstnance vybere, jak stávající zaměstnanci přijmou nové změny, jak fungují pracovní...[...]

Zpět

 

 

Získejte ZDARMA náš vzdělávací plán!

Pomůže Vám k lepšímu plánování vzdělávání Vašich zaměstnanců. Stačí zadat kontaktní údaje a zašleme Vám jej do Vaší e-mailové schránky.

Made with BreezingForms for Joomla!® by Crosstec